Успішно триває відновлення ноги у пораненого бійця 703-го саперно-інженерного полку Сергія! На минулому тижні він пройшов контрольний огляд.

Через 6 місяців після основної операції чудово помітне відновлення кісткової тканини. Влітку Сергію в місце незрощеного перелому був трансплантований кістковий блок, заселений клітинами бійця – з метою лікування незрощеного перелому та подовження стегнової кістки, яка після травми була вкорочена на 4 см. Зараз бійцю показане поступове збільшення навантеження на травмовану ногу, і приблизно через два місяці – наступний огляд.

Сергій отримав поранення ноги у березні 2015 року. Пройшов лікування у шпиталях Харкова та Києва, але після виписки з його ногою залишилося кілька проблем: вкорочення, незрощений перелом стегна та контрактура гомілково-ступневого суглобу. Крім того, через пошкодження нерву суглоб перестав працювати, а стопа просто висіла.

Допомогу Сергію у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» було розпочато у листопаді 2016 року. Зокрема, герою змонтували на нозі апарат для витягання, виконали артродез гомілково-ступневого суглобу та взяли клітинний матеріал. Після формування артродезу та витягання кістки був виконаний основний етап – у серпні 2017 року герою зробили трансплантацію кісткового блоку та 3D-гелю, заселених клітинами бійця, у місце дефекту стегнової кістки та зафіксували цей блок пластиною.

Всі необхідні для лікування Сергія кошти у сумі 496 121 грн зібрав Центр волонтерів “People’s Project” завдяки внескам набайдужих людей та організацій з усього світу.

DSC_0018 Без имени

 

DSC_0013