Якщо пам’ятаєте, у березні цього року Валерію був виконаний перший (основний) етап лікування. Операція була дуже важкою та тривала понад 5 годин. Найбільш складним та тривалим моментом під час операції був демонтаж металевого стрижня з великогомілкової кістки, адже гвинти, якими він був закріплений, були зламані. Після цього лікарі виконали остеотомію великогомілкової та малогомілкової кісток, а потім на гомілці змонтували апарат Ілізарова, за допомогою якого в місці остеотомії Валерій потім витяг кістку на 2 см. Також апарат допоміг «здавити» ділянку кістки, де був хибний суглоб, що біло необхідно для зрощення кістки.

Перший контрольний огляд після операції Валерій пройшов через два місяці після операції – у травні. Рентгенівський знімок показав формування регенерату кістки у двох місцях – там, де був хибний суглоб і там, де витягалася кістка. За рекомендацією лікарів Валерій продовжуватиме носіння апарату ще два місяці – до наступного контрольного огляду, адже нещодавно витягнута кістка має набрати міцності.

 

Валерій був мобілізований на службу до Збройних сил України під час шостої хвилі мобілізації 19.10.2015. Увійшов до складу 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар». Був важко поранений 07.12.2015 біля смт. Новгородське Донецької області, в районі позиції взводного опорного пункту «Мазепа» – під час зміни постів з боку сепаратистів був сильний обстріл зі стрілецької зброї. Отримав вогнепальний багатоуламковий перелом середньої третини лівої гомілки.

Після надання першої медичної допомоги на місті Валерія доставили в лікарню м.Дзержинськ, де на його нозі змонтували стрижневий апарат. Потім на подальше лікування бійця доправили у м.Дніпро, а згодом транспортним літаком доставили в одеський шпиталь. Там Валерій переніс кілька операції на нозі, серед яких демотаж стрижневого, монтаж апарату Ілізарова. Через півроку апарат зняли та встановили інтрамедулярний цвях на гвинтах ЦХМ.

Утім, протягом півтора років зрощення великогомілкової кістки не відбувалося, а у місці травми сформувався несправжній суглоб. Також нога залишалася вкороченою на 2,5 см. В такому стані одеська волонтерка Домбровская Ольга направила героя у проект «Біотех-реабілітація поранених».

96 259,6 гривень на лікування Валерія перерахував Фонд “Допомагати просто” .

IMG_035цц74

IMG_0цц571

Valeriy-X-Ray