Відбулася презентація проекту «Біотех-реабілітація поранених», який допоможе вилікувати багатьох постраждалих на війні після важких травм кісток кінцівок та забезпечити для цього необхідні кошти. В рамках проекту проводитиметься реабілітація з використанням клітинних технологій. Цей метод лікування фактично є альтернативою ампутаціям кінцівок та інвалідності, оскільки дозволяє швидко відновити кісткову тканину навіть при складних ушкодженнях. Сьогодні у світі подібну методику застосовують лише кілька медичних компаній. Одна з них – українська компанія ilaya, яка буде проводити лікування у рамках проекту за допомогою технології ilaya.regeneration.

Організатором благодійного проекту «Біотех-реабілітація поранених» виступає засновник та генеральний директор компанії ilaya Олексій Шершньов. Олексій констатує, що вартість «порятунку» однієї кінцівки за допомогою клітинних технологій може становити 100-200 тисяч гривень. Тому разом з медичною допомогою, на проект покладено завдання з фінансування операцій. Для цього проект вже залучив краудфандінгову платформу – Narodniy.org.ua, яка виступає партнером проекту та на базі якої буде проходити збір коштів. Також співорганізатором проекту є Об’єднання матерів та дружин військовослужбовців «Оберіг».

Аби стати учасником проекту та отримати допомогу, потрібно заповнити анкету з контактними та медичними даними на сайті проекту та додати документи, що підтверджують, що заявник – дійсно постраждав під час війни та що йому потрібна допомога. Далі експерти клініки оцінюють, чи можливо допомогти та приймають рішення, після цього координатори проекту збирають кошти на лікування.

Олексій Шершньов зазначає, що реабілітація кісток з використанням клітинних технологій може допомогти не всім, адже така методика застосовується через певний час після надання первинної допомоги, крім того, є випадки що не піддаються такому лікуванню. Але багато пошкоджень кісток кінцівок цілком можливо подолати – це підтверджує досвід лікарів іlаyа, які вже багато років успішно проводять реабілітацію пацієнтів після аварій та вогнепальних поранень. «У деяких випадках клітинні технології – це єдина можливість врятувати власну кістку, а разом з тим – повернути людину до повноцінного життя. Адже навіть самий якісний протез не краще власної руки або ноги» – підкреслив Олексій.

Крім того, на презентації було анонсовано інший проект, який незабаром розпочне роботу – «Лікування опіків. Банк шкіри», Він працюватиме за аналогічною схемою та також з використанням технології ilaya.regeneration, але допомагатиме при опіках різних ступенів для швидкого відновлення шкіри.

У презентації прийняли участь організатор проекту О.Шершньов, представник порталу narodniy.org.ua Д. Арахамія, головний хірург Києва В. Крижевський, головний лікар Київського міського опікового центру А.Воронін, а також представник ГО «Разом» Віталій Васенков.

ilaya.regeneration – це власна технологія регенерації, розроблена біотехнологами медичної компанії ilaya. Для її застосування компанія має потрібні дозволи МОЗ України та необхідні технічні умови – інноваційну лабораторію, кріобанк та операційну, де підтримується висока стерильність завдяки дотриманню світового стандарту «чистих приміщень».