30 травня лікарі медичного центру ilaya прооперували Дмитра. Операція була дуже складною та тривали понад шість годин. Під час операції лікарі виконали заміщення дефекту плечової кістки кістковим блоком, заселеним клітинами Дмитра, та зафіксували блок пластиною. Також лікарі попрацювали і над ліктьовим суглобом бійця та пошкодженою ліктьовою кісткою. Потім на руку наклали гіпс.

Попри всю важкість операції, Дмитро чудово її витримав. Його рани швидко загоюються. Через півтора –два місяці лікарі зроблять йому контрольний рентген, після чого визначаться з подальшою тактикою відновлення.

Дмитро отримав важкі кульові поранення у Авдіївській промзоні 31 травня 2016 року. У шпиталі  у червні поточного року. У госпіталях бійцю виконали лікування пошкоджень м’яких тканин та м’язів руки, а стосовно відновлення ліктьового суглобу лікарі госпіталів радили Дмитру замкнути суглоб або встановити ендопротез. Проте у проекті “Біотех-реабілітація поранених” в Дмитра з’єявився шанс відновити плечову кістку, а разом з нею – повернути рухи у ліктьовому суглобі.

У проект “Біотех-реабілітація поранених” Дмитро потрапив за участю одеської волонтерки Ольги Домбровської. Лікарі медичного центру ilaya взялися відновити суглобоотворюючу частину плечової кістки бійця та максимально повернути рухові функції ліктьовому суглобу.

Кошти на лікування героя у cумі 512 308 гривень зібрав Центр волонтерів “People’s Project”. Варто відмітити, що кошти були зібрані душе швидко – завдяки небайдужості друзів по хобі Дмитра – велоспорту.

Під час першої операції у червні 2017 року лікарі медичного центру ilaya були неприємно вражені станом тканин руки, які були щільно вкриті рубцями. Операція була важкою та розтяглася на шість годин, проте під час неї лікарям вдалося зробити важливий крок до одужання бійця – після цього операції рухи суглобу відновилися на 30%. Під час другої операції лікарі виконали підготовку місця травми для застосування клітин, а на плечі Дмитра на кілька місяців встановили апарат для вирівнення кістки.  Потім Дмитро продовжив самостійно розробляти м’язи руки та ліктьовий суглоб, адже можливості для рухів рукою значно збільшилися.

DSC_0e003

DSC_0013

 

DSC_0004

20160327_070859 copy2